首頁 > TDK代理商 > VLCF5020T-2R2N2R6-3
影像僅供參考,以產品規格為準
VLCF5020T-2R2N2R6-3
型號描述:
2.2 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.62 A 43mOhm Max Nonstandard
功率電感器 - SMD 2.2uH 30%
型號:
VLCF5020T-2R2N2R6-3
Inductance
2.2 µH
Tolerance
±30%
Current Rating (Amps)
2.62 A
Current - Saturation (Isat)
2.62A
DC Resistance (DCR)
43mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)