首頁 > TDK代理商 > VLCF5020T-1R8N2R0
影像僅供參考,以產品規格為準
VLCF5020T-1R8N2R0
型號描述:
1.8 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.07 A 59mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 1.8UH 2.07A 59 MOHM
型號:
VLCF5020T-1R8N2R0
品牌:
TDK
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Ferrite
Inductance
1.8 µH
Tolerance
±30%
Current Rating (Amps)
2.07 A
Current - Saturation (Isat)
2.07A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
59mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)