首頁 > TDK代理商 > VLCF4028T-150MR88-2
影像僅供參考,以產品規格為準
VLCF4028T-150MR88-2
型號描述:
15 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 880 mA 170mOhm Max Nonstandard
功率電感器 - SMD 15uH
型號:
VLCF4028T-150MR88-2
品牌:
TDK
原廠包裝量:
500
起訂量:1 倍增量:1
Inductance
15 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
880 mA
Current - Saturation (Isat)
880mA
DC Resistance (DCR)
170mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)