首頁 > TDK代理商 > VLCF4020T-2R2N1R7
影像僅供參考,以產品規格為準
VLCF4020T-2R2N1R7
型號描述:
2.2 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.72 A 59mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 2.2UH 1.72A 59 MOHM
型號:
VLCF4020T-2R2N1R7
品牌:
TDK
原廠包裝量:
起訂量:1000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±30%
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR)
59mOhm Max
Current - Saturation (Isat)
1.72A
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Inductance
2.2 µH
Current Rating (Amps)
1.72 A