首頁 > TDK Corporation代理商 > VLCF4018T-4R7N1R0-2
影像僅供參考,以產品規格為準
VLCF4018T-4R7N1R0-2
型號描述:
4.7 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.07 A 101mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 4.7UH 1.07A 101 MOHM
型號:
VLCF4018T-4R7N1R0-2
品牌:
TDK Corporation
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1000 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Ferrite
Inductance
4.7 µH
Tolerance
±30%
Current Rating (Amps)
1.07 A
Current - Saturation (Isat)
1.07A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
101mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)