CGA9Q4C0G2W104J280KA
- 型號描述:
0.1 μF ±5% 450V Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
CAP CER 0.1UF 450V C0G 2220
- 型號:
- CGA9Q4C0G2W104J280KA
- 品牌:
- TDK Corporation
- 點擊查看即時庫存
起訂量:500
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±5%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 450V
- Package / Case
- 2220 (5750 Metric)
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Size / Dimension
- 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Automotive
- Lead Spacing
- Ratings
- AEC-Q200
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.122" (3.10mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.1 µF