首頁 > TDK代理商 > CGA8L1C0G3F101K160KA
影像僅供參考,以產品規格為準
CGA8L1C0G3F101K160KA
型號描述:
100 pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT CGA 1812 3000V 100pF C0G 10% AEC-Q200
型號:
CGA8L1C0G3F101K160KA
品牌:
TDK
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
High Voltage
Voltage - Rated
3000V (3kV)
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
Automotive
Lead Spacing
Ratings
AEC-Q200
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)
Failure Rate
Capacitance
100 pF