首頁 > TDK代理商 > CGA9N2X7R2A475K230KA
影像僅供參考,以產品規格為準
CGA9N2X7R2A475K230KA
型號描述:
4.7 μF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT CGA 2220 100V 4.7uF X7R 10% AEC-Q200
型號:
CGA9N2X7R2A475K230KA
原廠包裝量:
500
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Voltage - Rated
100V
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Temperature Coefficient
X7R
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
Automotive
Lead Spacing
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)
Failure Rate
Capacitance
4.7 µF