CGA8L4X7T2W334M160KA
- 型號描述:
0.33 μF ±20% 450V Ceramic Capacitor X7T 1812 (4532 Metric)
CAP CER 0.33UF 450V X7T 1812
- 型號:
- CGA8L4X7T2W334M160KA
- 品牌:
- TDK Corporation
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 450V
- Package / Case
- 1812 (4532 Metric)
- Temperature Coefficient
- X7T
- Size / Dimension
- 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Automotive
- Lead Spacing
- Ratings
- AEC-Q200
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.071" (1.80mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.33 µF