CGA7M1C0G3F101K200KA
- 型號描述:
100 pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1808 (4520 Metric)
CAP CER 100PF 3KV C0G 1808
- 型號:
- CGA7M1C0G3F101K200KA
- 品牌:
- TDK
數量:
- Capacitance
- 100 pF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 3000V (3kV)
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- High Voltage
- Ratings
- AEC-Q200
- Applications
- Automotive
- Failure Rate
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 1808 (4520 Metric)
- Size / Dimension
- 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.087" (2.20mm)