首頁 > TDK代理商 > CGA6P3X8R2A684K250AD
影像僅供參考,以產品規格為準
CGA6P3X8R2A684K250AD
型號描述:
0.68 μF ±10% 100V Ceramic Capacitor X8R 1210 (3225 Metric)
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT 1210 100V 0.68uF X8R 10% AEC-Q200 EPXY
型號:
CGA6P3X8R2A684K250AD
原廠包裝量:
1000
起訂量:1000 倍增量:1000
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Epoxy Mountable
Voltage - Rated
100V
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Temperature Coefficient
X8R
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Applications
Automotive
Lead Spacing
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)
Failure Rate
Capacitance
0.68 µF