首頁 > TDK代理商 > CGA6P1X7S1N106K250AE
影像僅供參考,以產品規格為準
CGA6P1X7S1N106K250AE
型號描述:
10 μF ±10% 75V Ceramic Capacitor X7S 1210 (3225 Metric)
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT Soft Term, MLCC, 1210, X7S, 75V, 10uF, 2.5mm, AEC-Q200
型號:
CGA6P1X7S1N106K250AE
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Soft Termination
Voltage - Rated
75V
Temperature Coefficient
X7S
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
Automotive, Boardflex Sensitive
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)
Failure Rate
Capacitance
10 µF