首頁 > TDK Corporation代理商 > CGA6P1X7R1E106K250AC
影像僅供參考,以產品規格為準
CGA6P1X7R1E106K250AC
型號描述:
10 μF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
CAP CER 10UF 25V X7R 1210
型號:
CGA6P1X7R1E106K250AC
品牌:
TDK Corporation
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Voltage - Rated
25V
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Temperature Coefficient
X7R
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
Automotive
Lead Spacing
Ratings
AEC-Q200
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)
Failure Rate
Capacitance
10 µF