CGA6M3X8R2A474K200AD
- 型號描述:
0.47 μF ±10% 100V Ceramic Capacitor X8R 1210 (3225 Metric)
CAP CER 0.47UF 100V 1210 EPOXY
- 型號:
- CGA6M3X8R2A474K200AD
- 品牌:
- TDK Corporation
數量:
- Capacitance
- 0.47 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 100V
- Temperature Coefficient
- X8R
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C
- Features
- Epoxy Mountable
- Ratings
- AEC-Q200
- Applications
- Automotive
- Failure Rate
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC, Epoxy
- Package / Case
- 1210 (3225 Metric)
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.087" (2.20mm)