CGA6L1X7T2J104M160AC
- 型號描述:
0.1 μF ±20% 630V Ceramic Capacitor X7T 1210 (3225 Metric)
CAP CER 0.1UF 630V X7T 1210
- 型號:
- CGA6L1X7T2J104M160AC
- 品牌:
- TDK Corporation
數量:
- Capacitance
- 0.1 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 630V
- Temperature Coefficient
- X7T
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- Ratings
- AEC-Q200
- Applications
- Automotive
- Failure Rate
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 1210 (3225 Metric)
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.071" (1.80mm)