CGA5L3X7S2A335K160AB
- 型號描述:
3.3 μF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7S 1206 (3216 Metric)
CAP CER 3.3UF 100V X7S 1206
- 型號:
- CGA5L3X7S2A335K160AB
- 品牌:
- TDK
數量:
- Capacitance
- 3.3 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 100V
- Temperature Coefficient
- X7S
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- Ratings
- AEC-Q200
- Applications
- Automotive
- Failure Rate
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.071" (1.80mm)