首頁 > TDK Corporation代理商 > CGA5L3X7S2A225K160AE
影像僅供參考,以產品規格為準
CGA5L3X7S2A225K160AE
型號描述:
2.2 μF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7S 1206 (3216 Metric)
CAP CER 2.2UF 100V X7S 1206
型號:
CGA5L3X7S2A225K160AE
品牌:
TDK Corporation
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Soft Termination
Voltage - Rated
100V
Temperature Coefficient
X7S
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
Automotive, Boardflex Sensitive
Lead Spacing
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)
Failure Rate
Capacitance
2.2 µF