首頁 > TDK代理商 > CGA5L2C0G1H104J160AD
影像僅供參考,以產品規格為準
CGA5L2C0G1H104J160AD
型號描述:
0.1 μF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT EPXY 1206 50V 0.1uF C0G 5% AEC-Q200
型號:
CGA5L2C0G1H104J160AD
品牌:
TDK
原廠包裝量:
2000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±5%
Lead Style
Features
Epoxy Mountable
Voltage - Rated
50V
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
Automotive
Lead Spacing
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)
Failure Rate
Capacitance
0.1 µF