CGA5L1X7R1C106M160AC
- 型號描述:
10 μF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
CAP CER 10UF 16V X7R 1206
- 型號:
- CGA5L1X7R1C106M160AC
- 品牌:
- TDK Corporation
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 16V
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Thickness (Max)
- 0.075" (1.90mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 10 µF