首頁 > TDK代理商 > CGA5K2X7R2A334K130AA
影像僅供參考,以產品規格為準
CGA5K2X7R2A334K130AA
型號描述:
0.33 μF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT CGA 1206 100V 0.33uF X7R 10% AEC-Q200
型號:
CGA5K2X7R2A334K130AA
品牌:
TDK
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
2000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Voltage - Rated
100V
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient
X7R
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
Automotive
Lead Spacing
Ratings
AEC-Q200
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)
Failure Rate
Capacitance
0.33 µF