CGA5F4C0G2J392J085AA
- 型號描述:
3900 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
CAP CER 3900PF 630V C0G 1206
- 型號:
- CGA5F4C0G2J392J085AA
- 品牌:
- TDK Corporation
數量:
- Capacitance
- 3900 pF
- Tolerance
- ±5%
- Voltage - Rated
- 630V
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- Ratings
- AEC-Q200
- Applications
- Automotive
- Failure Rate
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.039" (1.00mm)