CGA4J2X8R1H104K125AD
- 型號描述:
0.1 μF ±10% 50V Ceramic Capacitor X8R 0805 (2012 Metric)
CAP CER 0.1UF 50V X8R 0805 EPOXY
- 型號:
- CGA4J2X8R1H104K125AD
- 品牌:
- TDK Corporation
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Epoxy Mountable, High Temperature
- Voltage - Rated
- 50V
- Temperature Coefficient
- X8R
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC, Epoxy
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C
- Thickness (Max)
- 0.059" (1.50mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.1 µF