CGA4J2X7R2A333K125AA
- 型號描述:
0.033 μF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
CAP CER 0.033UF 100V X7R 0805
- 型號:
- CGA4J2X7R2A333K125AA
- 品牌:
- TDK Corporation
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 2000
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 100V
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Automotive
- Lead Spacing
- Ratings
- AEC-Q200
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.057" (1.45mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.033 µF