CGA4J1X8L1H105K125AE
- 型號描述:
1 μF ±10% 50V Ceramic Capacitor X8L 0805 (2012 Metric)
CAP CER 1UF 50V X8L 0805
- 型號:
- CGA4J1X8L1H105K125AE
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Soft Termination, High Temperature
- Voltage - Rated
- 50V
- Temperature Coefficient
- X8L
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C
- Applications
- Automotive, Boardflex Sensitive
- Lead Spacing
- Thickness (Max)
- 0.059" (1.50mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 1 µF