CGA4J1X7S1C685M125AC
- 型號描述:
6.8 μF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7S 0805 (2012 Metric)
CAP CER 6.8UF 16V X7S 0805
- 型號:
- CGA4J1X7S1C685M125AC
- 品牌:
- TDK Corporation
數量:
- Capacitance
- 6.8 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 16V
- Temperature Coefficient
- X7S
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- Ratings
- AEC-Q200
- Applications
- Automotive
- Failure Rate
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.057" (1.45mm)