首頁 > TDK代理商 > CGA4J1X7S1C106K125AE
影像僅供參考,以產品規格為準
CGA4J1X7S1C106K125AE
型號描述:
10 μF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7S 0805 (2012 Metric)
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT SOFT 0805 16V 10uF X7S 10% AEC-Q200
型號:
CGA4J1X7S1C106K125AE
品牌:
TDK
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
2000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Soft Termination
Voltage - Rated
16V
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient
X7S
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
Automotive, Boardflex Sensitive
Lead Spacing
Ratings
AEC-Q200
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)
Failure Rate
Capacitance
10 µF