首頁 > TDK Corporation代理商 > CGA4J1X7R2A225K125AC
影像僅供參考,以產品規格為準
CGA4J1X7R2A225K125AC
型號描述:
2.2 μF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
AUTOMOTIVE GRADE,MLCC,0805,100V,
型號:
CGA4J1X7R2A225K125AC
品牌:
TDK Corporation
原廠包裝量:
起訂量:2000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Voltage - Rated
100V
Temperature Coefficient
X7R
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
Automotive, SMPS Filtering
Lead Spacing
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)
Failure Rate
Capacitance
2.2 µF