首頁 > TDK代理商 > CGA4J1C0G2A333J125AC
影像僅供參考,以產品規格為準
CGA4J1C0G2A333J125AC
型號描述:
0.033 μF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT 0805 100V 0.033uF C0G 5% AEC-Q200
型號:
CGA4J1C0G2A333J125AC
品牌:
TDK
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
2000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±5%
Lead Style
Features
Voltage - Rated
100V
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
Automotive
Lead Spacing
Ratings
AEC-Q200
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)
Failure Rate
Capacitance
0.033 µF