CGA3E3C0G2E102J080AE
- 型號描述:
1000 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
CAP CER 1000PF 250V C0G/NP0 0603
- 型號:
- CGA3E3C0G2E102J080AE
- 品牌:
- TDK Corporation
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±5%
- Lead Style
- Features
- Soft Termination
- Voltage - Rated
- 250V
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Automotive, Boardflex Sensitive
- Lead Spacing
- Thickness (Max)
- 0.037" (0.95mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 1000 pF