CGA3E2X7R2A472M080AA
- 型號描述:
4700 pF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
CAP CER 4700PF 100V X7R 0603
- 型號:
- CGA3E2X7R2A472M080AA
- 品牌:
- TDK Corporation
數量:
- Capacitance
- 4700 pF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 100V
- Temperature Coefficient
- X7R
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Automotive
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.035" (0.90mm)