CGA3E2NP01H271J080AA
- 型號描述:
270 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT MLCC,0603,NP0,50V,270pF,0.8mm
- 型號:
- CGA3E2NP01H271J080AA
- 品牌:
- TDK
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 4000
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±5%
- Lead Style
- Features
- High Temperature
- Voltage - Rated
- 50V
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C
- Applications
- Automotive
- Lead Spacing
- Thickness (Max)
- 0.035" (0.90mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 270 pF