CGA3E1X8L1C105K080AC
- 型號描述:
1 μF ±10% 16V Ceramic Capacitor X8L 0603 (1608 Metric)
CAP CER X8L 16V 1.0UF 10% 0.80MM
- 型號:
- CGA3E1X8L1C105K080AC
- 品牌:
- TDK Corporation
數量:
- Capacitance
- 1 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 16V
- Temperature Coefficient
- X8L
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C
- Features
- High Temperature
- Ratings
- AEC-Q200
- Applications
- Automotive
- Failure Rate
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.035" (0.90mm)