CGA3E1X7R1C105M080AC
- 型號描述:
1 μF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
CAP CER 1UF 16V X7R 0603
- 型號:
- CGA3E1X7R1C105M080AC
- 品牌:
- TDK Corporation
數量:
- Capacitance
- 1 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 16V
- Temperature Coefficient
- X7R
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.035" (0.90mm)