CGA2B3X7S2A103K050BB
- 型號描述:
10000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7S 0402 (1005 Metric)
CAP CER 10000PF 100V X7S 0402
- 型號:
- CGA2B3X7S2A103K050BB
- 品牌:
- TDK Corporation
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 100V
- Temperature Coefficient
- X7S
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Automotive
- Lead Spacing
- Thickness (Max)
- 0.022" (0.55mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 10000 pF