首頁 > TDK代理商 > CGA1A2C0G1E040C030BA
影像僅供參考,以產品規格為準
CGA1A2C0G1E040C030BA
型號描述:
4 pF ±0.25pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT CGA 0201 25V 4pF C0G 0.25pF AEC-Q200
型號:
CGA1A2C0G1E040C030BA
品牌:
TDK
原廠包裝量:
15000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±0.25pF
Lead Style
Features
Voltage - Rated
25V
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
Automotive
Lead Spacing
Ratings
AEC-Q200
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)
Failure Rate
Capacitance
4 pF