首頁 > TAIYO YUDEN代理商 > LB2518T221MV
影像僅供參考,以產品規格為準
LB2518T221MV
型號描述:
220 μH Unshielded Wirewound Inductor 40 mA 5.85Ohm Max 1007 (2518 Metric)
功率電感器 - SMD 1007 220uH 5850mOhms 20%Tol 40mA
型號:
LB2518T221MV
品牌:
TAIYO YUDEN
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
2000
起訂量:1 倍增量:1
Type
Wirewound
Material - Core
Inductance
220 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
40 mA
Current - Saturation (Isat)
Shielding
Unshielded
DC Resistance (DCR)
5.85Ohm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
5.5MHz
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
796 kHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
1007 (2518 Metric)
Size / Dimension
0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)