首頁 > NKK Switches代理商 > LB26SKW01-5F24-JF
影像僅供參考,以產品規格為準
LB26SKW01-5F24-JF
型號描述:
Pushbutton Switch DPDT Standard, Illuminated Panel Mount, Snap-In
按鈕開關 DPDT ON-ON SQUARE GREEN ILLUM 24V
型號:
LB26SKW01-5F24-JF
品牌:
NKK Switches
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Mounting Type
Panel Mount, Snap-In
Type
Standard, Illuminated
Circuit
DPDT
Switch Function
On-On
Current Rating (Amps)
3A (AC/DC)
Voltage Rating - AC
125 V
Voltage Rating - DC
30 V
Actuator Type
Square, Button
Actuator Marking
No Marking
Color - Actuator/Cap
Clear (Green Filter/Diffuser)
Illumination Type, Color
LED, Green
Illumination Voltage (Nominal)
24 VDC
Termination Style
Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Ingress Protection
Features
Panel Cutout Dimensions
Square - 16.20mm x 16.20mm
Operating Temperature
-25°C ~ 50°C