首頁 > TAIYO YUDEN代理商 > LB2012T100MR
影像僅供參考,以產品規格為準
LB2012T100MR
型號描述:
10 μH Semi-Shielded Wirewound Inductor 120 mA 500mOhm 0805 (2012 Metric)
功率電感器 - SMD 963-SQBA201212T100M RPLCMT PN 805 10uH 650mOhms 20%Tol 120mA
型號:
LB2012T100MR
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Shielding
Semi-Shielded
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR)
500mOhm
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
32MHz
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Height - Seated (Max)
0.057" (1.45mm)
Inductance
10 µH
Current Rating (Amps)
120 mA