首頁 > TAIYO YUDEN代理商 > LB2016T470M
影像僅供參考,以產品規格為準
LB2016T470M
型號描述:
47 μH Drum Core, Wirewound Inductor 70 mA 2.4Ohm 0806 (2016 Metric)
功率電感器 - SMD PLEASE SEE SUGGESTED ALTERNATE LSQBA201616T4R7M
型號:
LB2016T470M
品牌:
TAIYO YUDEN
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
2000
起訂量:1 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Ferrite
Inductance
47 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
70 mA
Current - Saturation (Isat)
DC Resistance (DCR)
2.4Ohm
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
11MHz
Ratings
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0806 (2016 Metric)
Supplier Device Package
0806 (2016 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)