LB2016T470M
- 型號描述:
47 μH Drum Core, Wirewound Inductor 70 mA 2.4Ohm 0806 (2016 Metric)
功率電感器 - SMD
- 型號:
- LB2016T470M
- 品牌:
- FCL Components
- 1
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance
- 47 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 70 mA
- Current - Saturation (Isat)
- DC Resistance (DCR)
- 2.4Ohm
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 11MHz
- Ratings
- Operating Temperature
- -25°C ~ 105°C
- Inductance Frequency - Test
- 2.52 MHz
- Package / Case
- 0806 (2016 Metric)
- Supplier Device Package
- 0806 (2016 Metric)
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.071" (1.80mm)