RMCF2512ZT0R00
- 型號描述:
0 Ohms Jumper Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RES 0 OHM JUMPER 1W 2512
- 型號:
- RMCF2512ZT0R00
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- Tolerance
- Jumper
- Package / Case
- 2512 (6432 Metric)
- Temperature Coefficient
- Size / Dimension
- 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Ratings
- AEC-Q200
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- 2512
- Height - Seated (Max)
- 0.028" (0.70mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 0 Ohms