RMCF2010JT2K20
- 型號描述:
2.2 kOhms ±5% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RES 2.2K OHM 5% 3/4W 2010
- 型號:
- RMCF2010JT2K20
- 品牌:
- Stackpole Electronics Inc
數量:
- Resistance
- 2.2 kOhms
- Tolerance
- ±5%
- Power (Watts)
- 0.75W, 3/4W
- Temperature Coefficient
- ±200ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 2010 (5025 Metric)
- Supplier Device Package
- 2010
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.028" (0.70mm)