RMCF0805ZT0R00
- 型號描述:
0 Ohms Jumper Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RES 0 OHM JUMPER 1/8W 0805
- 型號:
- RMCF0805ZT0R00
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- Tolerance
- Jumper
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Temperature Coefficient
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Ratings
- AEC-Q200
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- 0805
- Height - Seated (Max)
- 0.026" (0.65mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 0 Ohms