RMCF0805FT511K
型號描述:
511 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RES 511K OHM 1% 1/8W 0805
型號:
RMCF0805FT511K
品牌:
Stackpole Electronics Inc
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:5000 倍增量:1
Resistance
511 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package
0805
Ratings
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)