RMCF0603FT324R
型號描述:
324 Ohms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RES 324 OHM 1% 1/10W 0603
型號:
RMCF0603FT324R
品牌:
Stackpole Electronics Inc
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
324 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Composition
Thick Film
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package
0603
Ratings
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)