RMCF0402FT11K0
型號描述:
11 kOhms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RES 11K OHM 1% 1/16W 0402
型號:
RMCF0402FT11K0
品牌:
Stackpole Electronics Inc
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
11 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Composition
Thick Film
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package
0402
Ratings
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)