PR23-24V-900-1C
- 型號描述:
General Purpose Relay SPDT (1 Form C) 24VDC Coil Through Hole
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 24V
- 型號:
- PR23-24V-900-1C
- 品牌:
- Same Sky (Formerly CUI Devices)
數量:
- Mounting Type
- Through Hole
- Coil Voltage
- 24VDC
- Contact Form
- SPDT (1 Form C)
- Contact Rating (Current)
- 20 A
- Switching Voltage
- 250VAC, 28VDC - Max
- Load - Max Switching
- 7500VA, 840W
- Coil Current
- 37.5 mA
- Coil Type
- Non Latching
- Features
- Termination Style
- PC Pin
- Seal Rating
- Coil Insulation
- Must Operate Voltage
- 16.8 VDC
- Must Release Voltage
- 2.4 VDC
- Operate Time
- 15 ms
- Release Time
- 10 ms
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C