首頁 > Same Sky代理商 > PR23-24V-900-1C
影像僅供參考,以產品規格為準
PR23-24V-900-1C
型號描述:
通用繼電器 27.4 x 31.8 x 20 mm, 24 V, 20 A, SPDT (1 Form C), Power Relay
型號:
PR23-24V-900-1C
品牌:
Same Sky
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
50
起訂量:1 倍增量:1
Mounting Type
Through Hole
Coil Voltage
24VDC
Contact Form
SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current)
20 A
Switching Voltage
250VAC, 28VDC - Max
Load - Max Switching
7500VA, 840W
Coil Current
37.5 mA
Coil Type
Non Latching
Features
Termination Style
PC Pin
Seal Rating
Coil Insulation
Must Operate Voltage
16.8 VDC
Must Release Voltage
2.4 VDC
Operate Time
15 ms
Release Time
10 ms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C