PMR25HZPFV2L00
- 型號描述:
2 mOhms ±1% 1W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Metal Element
RES 0.002 OHM 1% 1W 1210
- 型號:
- PMR25HZPFV2L00
- 品牌:
- Rohm Semiconductor
數量:
- Resistance
- 2 mOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 1W
- Composition
- Metal Element
- Features
- Automotive AEC-Q200, Current Sense
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 1210 (3225 Metric)
- Supplier Device Package
- 1210
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.019" (0.47mm)