首頁 > ROHM Semiconductor代理商 > PMR25HZPFV3L00
影像僅供參考,以產品規格為準
PMR25HZPFV3L00
型號描述:
3 mOhms ±1% 1W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Metal Element
電流傳感電阻器 - SMD 1210 3mOhm 1% AEC-Q200
型號:
PMR25HZPFV3L00
Resistance
3 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.019" (0.47mm)